Manuální lymfatická masáž

Metoda byla veřejnosti představena poprvé na mezinárodní výstavě zdraví a krásy v Paříži v roce 1936. Její účinnost byla od té doby mnohokrát klinicky ověřena.

Manuální lymfomasáž končetin

Obrázek: Google

Princip:

Lymfa neboli míza je tělesná tekutina a má tu schopnost, že odvádí z těla škodliviny, které do sebe neustále vstřebáváme ze špatného životního prostředí, nezdravých potravin, léků, alkoholu... Pokud se lymfa hromadí v organismu, dochází k postupnému zanášení těla zplodinami metabolismu atoxických látek, které se podílejí na nerovnoměrném rozložení tuku a vody. Dochází k narušení spojovacích vláken mezi svaly a kůží, což způsobuje ochabnutí kůže elastické tkání. Pokud lymfatický systém nefunguje, snižuje se obranyschopnost organismu. Zanesené lymfatické dráhy se projevují například celkovou tělesnou únavou, pocity vyčerpanosti, únavou nohou, otoky... Lymfatická masáž podporuje detoxikaci, zvyšuje imunitu a pomáhá proti otokům nebo chronické únavě.

Čištění lymfy je důležité, abychom dosáhli zvýšení obranného systému a tím podpořili regeneraci organismu, předešli a postupně odstraňovali časté angíny, chřipky, záněty, akné, pozvedli imunitu. Lymfatické masáže pozitivně působí i při rehabilitaci sportovců (svalové vyčerpání, zvýšené napětí po sportovních výkonech).

Uplatnění najde tato masáž také v boji s celulitidou. Kromě zdravotních vlivů mají lymfatické masáže také značné relaxační účinky, které jsou v dnešní hektické době plné stresů velmi důležité a ocení je každý moderní člověk.

Postup terapie:

Lymfatickou masáží (lymfodrenáží) tedy rozumíme proces uvedení lymfy do chodu. Můžeme ji provádět speciálními hmaty a cviky, rytmickým hnětením, klasickou masáží, míčkováním za použití molitanových míčků.


Tvorba webu zdarma s Webnode Webnode